تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان ندای وحی و آدرس nedayevahi.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 3409
بازدید دیروز : 5948
بازدید هفته : 9443
بازدید ماه : 917618
بازدید کل : 2526816
تعداد مطالب : 16946
تعداد نظرات : 80
تعداد آنلاین : 1


Alternative content


حدیث موضوعیاک مهدویت امام زمان (عج)اک آیه قرآناک
 
 
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 30 / 11 / 1400

آنچه بر خود نمى پسندى بر ديگران مپسند
فاءحبب لغيرك ما تحب لنفسك و اكره له ما تكره لها.
نامه /31
ترجمه : آنچه كه براى خود دوست ميدارد، براى خود نمى پسندى ، براى ديگران هم مپسند.
شرح : يك ضرب المثل فارسى مى گويد آنچه به خود نمى پسندى ، به ديگران روا مدار. و ضرب المثل ديگرى مى گويد:يك سوزن به خودت بزن ، يك جوالدوز به مردم . اين دو ضرب المثل ، و دهها ضرب المثل ديگر، و شعرها، و كلمات كوتاه و بلند بسيارى كه در زبان و ادبيات ما، در باره همين موضوع صحبت ميكند، همه ، با الهام گرفتن از سخن امام عليه السلام ، و در توضيح و تشريح آن گفته شده و رواج پيدا كرده است .
و منظور از تمام اين سخنان ، آن است كه درباره يكى از دستورات عميق و پر معنى اسلام ، به شكلهاى گوناگون ، توضيح داده شود. بر اساس اين دستور والا و زندگى ساز اسلام ، ما انسانها وظيفه داريم كه در هر كارى ، رعايت حال ديگران را نيز بكنيم . يعنى هميشه خودمان را به جاى ديگران بگذاريم ، و با مردم طورى رفتار كنيم ، كه دوست داريم ديگران با ما همانطور رفتار كنند.
كسيكه به مشكلات و ناراحتيهاى ديگران اهميت نمى دهد، بايد حساب كند كه آيا خودش مى توان همان مشكلات و ناراحتيها را تحمل كند، يا نه ، به زبان ساده تر بايد گفت : هر كس راضى شود كه يك جوالدوز به تن ديگرى فرو رود، بايد با انصاف و مروت حساب كند كه آيا خودش حاضر است يك سوزن به تنش فرو رود، يا نه ؟
مسلمان مومن واقعى ، كسى است كه براى ديگران نيز به اندازه خودش ، راحت و آسايش و حق استفاده از مواهب زندگى را بخواهد و اصولا آسايش و خوشبختى خود را، در آسايش و خوشبختى ديگران جستجو كند.

موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 30 / 11 / 1400

خودرأیی

خودرايى و مشورت
من استبد براءته هلك و من شاورالرجال شاركها فى عقلولها. ترجمه :شخص خود راءى به هلاكت ميرسد، و كسيكه با مردان برجسته و انديشمند مشورت كند، در عقل آنها شريك ميشود.شرح : كسيكه در همه كارها، تنها عقيده و نظر خود را درست ميداند و به راءى و عقيده هيچ كس ديگر، اهميتى نمى دهد، بيش از هر كس ، به خودش ظلم ميكند. هيچكس نيست كه همه چيز را بداند و براى همه مسائلى و مشكلات ، راه حل درست و منطقى و قابل اجراء پيدا كند، و هر كس ، هر اندازه هم كه عاقل و دانشمند باشد، باز با مسائلى روبرو خواهد شد، كه راه حل درست و عملى آنها، به فكرش نخواهد رسيد. در چنين حالى ، اگر شخصى ، خود راءى باشد و جز عقيده خود، عقيده هيچ كس را نمى پذيرد، بطور مسلم ، در حل مسائل ، به راههاى غلط مى رود، و چه بسا دچار اشتباهاتى ميشود كه حتى زندگى اش را به خطر مى افكند و او را به هلاكت و نيستى ميكشاند. اما كسيكه تنها به عقيده خود اتكاء ندارد، و در مسائل گوناگون مشورت ميكند، به راه سعادت ميرود. مخصوصا اگر شخصى ، با افراد عاقل و انديشمند و مردان برجسته مشورت كند، مانند آن است كه در فكر و دانش آنها شريك شده ، و از عقل و انديشه هركدام ، براى خود سهمى برداشته است .وقتى ما، بار سنگينى داريم كه نمى توانيم از روى زمين حركت دهيم ، به كمك چند نفر ديگر نياز پيدا مى كنيم . و هنگامى كه چند نفر آمدند و به ما كمك كردن ، مثل آن است كه ما را، در زور بازوى خود شريك كرده اند و هر كدام ، از قدرت و توانايى خود، سهمى به ما داده اند.در مورد مسائل مربوط به فكر و عقل نيز همينطور است . وقتى با مساءله يى روبرو ميشويم كه به تنهايى از حل آن عاجزيم ، بايد از عقل و انديشه ديگران هم كمك بگيريم . و در اين صورت ، مثل آن است كه خود را، در عقل و شعور آنها شريك ساخته ايم و از نيروى انديشه و فكرشان ، سهمى هم به ما رسيده است

موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 30 / 11 / 1400

داستان جوانمردی قصاب که با دوازده گلوله به شهادت رسید + تصاویر

 

حكايت جوانمرد

جوانمردي ازبياباني مي گذشت. از مسافتي دور آدمي را ديد نقش بر زمين، خواهان كمك. با سرعت تمام به سوي او شتافت. غريبي بود .تشنه و گرسنه. در حال جان كندن. از اسب پايين آمد، مشك آب را بر لب هاي خشكيده او گذاشت. آنقدر آبش داد تا سيراب شد. غریبه جاني دوباره گرفت و رمقي تازه پيدا كرد. اما به جاي آن كه شكوفه هاي مهر وعاطفه را تقديم منجي خويش كند، تيغ بر او كشيد و تا مي توانست از نامردي و قساوت دريغ نكرد.
آنگاه پيكر مجروح و زخم خورده او را در آن بيابان برهوت رها كرد، سوار اسب او شد كه برود… جوانمرد كه هنوز نيمه جاني در بدنش بود، با اشاره او را صدا كرد و گفت: از كاري كه كردي در هيچ مجلسي سخن مگو! مرد از سر شگفتي علت اين امر را جويا شد.
او پاسخ دادو گفت: تو اكنون يك جوانمرد را كشتي. اما اگر بيان اين موضوع نقل مجالس شود، فتوت و جوانمردي كشته خواهد شد. آنگاه هيچ مرد رشيدي را نخواهي يافت كه در بيابان دست افتاده اي را بگيرد....
 
 
موضوعات مرتبط: حکایت ها وحکمت ها
برچسب‌ها: حکایت ها وحکمت ها
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 30 / 11 / 1400

آیات قرآن

 

عذاب معنوى

گویند در بنى اسرائیل، مردى بود كه مى‏گفت:
من در همه عمر، خدا را نافرمانى كرده‏ام و بس گناه و معصیت كه از من سر زده است؛
اما تاكنون زیانى و كیفرى ندیده‏ام .
اگر گناه، جزا دارد و گناهكار باید كیفر بیند،
پس چرا ما را كیفرى و عذابى نمى‏رسد!؟
در همان روزها، پیامبر قوم بنى اسرائیل، نزد آن مرد آمد و گفت:
(( خداوند، مى‏فرماید كه ما تو را عذاب‏هاى بسیار كرده‏ایم و تو خود نمى‏دانى!
آیا تو را از شیرینى عبادت خود، محروم نكرده‏ایم؟
آیا در مناجات را بر روى تو نبسته‏ایم؟
آیا امید به زندگى خوش در آخرت را از تو نگرفته‏ایم؟
عذابى بزرگ‏تر و سهمگین‏تر از این مى‏خواهى؟ ))

-برگرفته از: جامى، نفحات الانس، در ذكر حال عبدالله بن خبیق .
 
 
موضوعات مرتبط: حکایت ها وحکمت ها
برچسب‌ها: حکایت ها وحکمت ها
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 30 / 11 / 1400

ایجاد یک سند جدید Create and Save a Documents :

جهت ایجاد یک سند جدید در برنامه Wordpad لازم است بر روی سربرگ File کلیک چپ کنیم.

 

C:\Users\server\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\13.png

 

 

موضوعات مرتبط: آموزشی
برچسب‌ها: آموزشی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : یک شنبه 30 / 11 / 1400

C:\Users\server\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\8.1.png

 

آموزش کار با برنامه WordPad در سیستم عامل ویندوز 10 (Windows 10)

آموزش کار با برنامه WordPad

برنامه WordPad یکی از برنامه های ارائه شده توسط ویندوز می باشد برنامه ای واژه پرداز ساده با امکانات فراوان مانند تنظیم حاشیه، کنترل فونت، امکان چسباندن آبجکتها و …. نیز می باشد.

 

موضوعات مرتبط: آموزشی
برچسب‌ها: آموزشی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 29 / 11 / 1400

تربیت دینی جوان

 

سنین ۱۷-۱۸ تا ۲۵ سالگی دوران جوانی شمرده می شود. قرآن کریم از آن به دوران قوت و توانمندی یاد کرده که میان دو ضعف قرار گرفته است. به تعبیر مرحوم علامه طباطبایی، «بلوغ اشد» از هیجده سالگی تا سن کهولت و پیری است که عقل آدمی در آن موقع، پخته و کامل است.

موضوعات مرتبط: ویژه جوانان ونوجوانان
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 29 / 11 / 1400

نیازهای اساسی جوانان

نیازهای اساسی جوانان


)ای انسان) آیا گمان می کنی که موجودی خرد و بی مقداری/و حال آن که (راز) جهان عظیمتری در کتاب روح تو مندرج است./درد تو از خود توست ولی نمی دانی/و دوای تو نیز در خود توست ولی نمی بینی/و تو آن کتاب مبینی هستی که/به یاری حروف اندک آن، راز های عظیمی آشکار می شود.

 

موضوعات مرتبط: ویژه جوانان ونوجوانان
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 29 / 11 / 1400

امام علی(ع) و منافقين

«مجاهد به نقل از ابن‌عباس گفت: رسول خدا (ص) فرمود:
هنگامي روز قيامت فرابرسد، خداي به جبرئيل فرمان مي‌دهد تا بر در بهشت بنشيند و كسي را به بهشت وارد نكند، مگر آن كه برگ ورود از امام علي بن ابيطالب (ع) همراه داشته باشد».

 

موضوعات مرتبط: امام شناسی
برچسب‌ها: امام شناسی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 29 / 11 / 1400

چرا اهل سنت، اهل بیت پیامبر(ص) را قبول ندارند

 

«حضرت ابوالحسن امام موسي بن جعفر (ع) فرمود:
ولايت امام علي (ع) در صحيفه‌هاي همه پيامبران نوشته شده است. و خدا هرگز پيامبري را مبعوث نفرموده، مگر آنكه ايشان را به پيامبري محمد (ص) و وصايت و جانشيني علي صلوات الله عليهما سفارش كرده است».

موضوعات مرتبط: امام شناسی
برچسب‌ها: امام شناسی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 29 / 11 / 1400

سلامتی با میوه های لاغر کننده

 

اگر از چاقی زنج می برید و دوست دارید لاغر شوید میوه های لاغر کننده را جایگزین غذاهای چرب و چاق کننده کنید.  این میوه ها علاوه بر کمک به کاهش وزن شما ویتامین مورد نیاز بدنتان را نیز فراهم می کنند و بهتر از هر نوع قرص لاغری هستند. مصرف میوه یکی از بهترین و سالم ترین راههای کاهش وزن است.

 

موضوعات مرتبط: میوه وخواص دارویی انها
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : پنج شنبه 29 / 11 / 1400

آشنایی با مهمترین خواص آناناس و فایده های مصرف این میوه

مصرف میوه آناناس فواید و خواص فوق العاده ای را به همراه دارد، از خواص آناناس می توان به درمان برخی از بیماری ها ، بهبود و زیبایی پوست و مو اشاره کرد.

در این مقاله می خواهیم به خواص آناناس اشاره کنیم.آناناس بسیار از ناراحتی ها و بیماری هایتان را درمان می کند. پس با ما همراه باشید.

ارزش غذایی و خواص آناناس

 

 

موضوعات مرتبط: میوه وخواص دارویی انها
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 28 / 11 / 1400

آرامش | 17 راهکار مهم در رسیدن به آرامش در زندگی

 

آرامش در زندگی چگونه به دست می‌آید؟ آرامش کلمه‌ای است که امروزه به آرزویی دست نیافتنی برای اکثر انسان‌ها تبدیل شده‌است. پیشرفت‌های روز افزون عصر حاضر، زندگی را برای افراد راحت‌تر کرده است اما به همان میزان آرامش را از ذهن‌ها دور کرده‌است. اینکه چگونه آرامش داشته باشید تا حد زیادی به باورها و شیوه زندگی خود شما بر می‌گردد. دنیای امروز و مشغله‌های آن استرس‌ها و نگرانی‌های جدیدی برای ما ایجاد کرده است. اما باید به این نکته توجه کرد که داشتن آرامش شرط اساسی برای رسیدن به شادی و موفقیت در زندگی است. پس اهمیت دارد راه‌های رسیدن به آن را بیاموزید.

 

 

موضوعات مرتبط: آرامش در زندگی
برچسب‌ها: آرامش در زندگی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 28 / 11 / 1400

خدایا بصیرتمان ده تا آرامش را از دنیای فانی گدایی نکنیم

خانه داریم، اما حس آرامش هنوز نه! پول داریم، اما همیشه حس فقر ما را می‌کشد؛ ناامنی که فردا اگر نداشته باشیم چه! در زندگیمان شاید بزرگترین کارها را برای آرامش کرده باشیم، اما بهترین‌ها را هنوز نه! زندگی را ساخته‌ایم، اما هنوز فرصت نکرده‌ایم آن را زندگی کنیم...
وقتی خورشید زندگیمان شروع به تابیدن کرده بود تصور نمی‌کردیم به این زودی غروب نزدیک شود. فرصت تنگ و کوتاه است. تا کی به دنبال آرامش، حاضریم آرامشمان را فنا کنیم.
خدایا فکر می‌کنم در حقت ظلم کرده‌ایم! خدایا بصیرتمان ده تا معنی الابذکر الله تطمئن القلوب را بفهمیم و آرامش را از دنیای فانی گدایی نکنیم! حد و اندازه تو را بشناسیم و فراموش نکنیم که تو کسی نیستی که مثل ما با مصلحت‌اندیشی‌ها قول‌هایت بلغزد و حرف‌هایی برای دلخوشی آدم‌ها بزنی!
خدایا تو وعده کرده‌ای روزی ما را تضمین می‌کنی، خدایا شک روزی نداری را شیطان به جانمان انداخته؛ کمکمان کن از دامش در امان باشیم و لحظاتمان را فدای داشتنی‌هایی که آرامشمان را می‌گیرد مصروف نکنیم.
خدایا اطمینان داریم همه آنانکه در تلاشند برای دستیابی به آرامش، نشان از ناآرامیشان است. می‌خواهیم ایمانمان را محکمتر کنیم و دست از تلاش برای دستیابی به آرامش بکشیم. چراکه اطمینان داریم آن روز تنها روزی است که آرامش را تجربه خواهیم کرد.
خدایا همه چیز را به تو واگذار می‌کنیم و همت را بر خودشناسیمان متمرکز می‌کنیم و سعی می‌کنیم دیگر به جای ساختن زندگی، زندگیمان را زندگی کنیم. فرصت تنگ است و مجال ما کوتاه...

منبع : خبرگزاری ایسکانیوز
موضوعات مرتبط: آرامش در زندگی
برچسب‌ها: آرامش در زندگی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 28 / 11 / 1400

yx1p_11855638_1092589957419538_2623991312120319463_n.jpg

حقیقت آرامش چیست و راه های رسیدن به آن کدام است؟
پرسش
آرامش در زندگی شعار یا حقیقت؟ آیا در زندگی می توان به آرامش رسید ؟ و آیا این تنها یک شعار نیست؟
 
موضوعات مرتبط: آرامش در زندگی
برچسب‌ها: آرامش در زندگی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 28 / 11 / 1400

آرامش، ثمره اعتقاداتی که باید عملی وارد زندگی ما شود

بارها شنیده‌ایم که در راه رسیدن به آرامش باید از دین و باورهای مذهبیمان بهره بگیریم ولی باید بدانیم که آرامش ثمره اعتقاداتی است که باید عملی وارد زندگی ما شود.

 


  امروزه ثابت شده که دین و باورهای مذهبی به زندگی انسان‏ها معنا می‌دهد و این موجب آرامش‌بخشی بسیاری از حوادث و رویدادها در جهان هستی است، که از این طریق به انسان آرامش روانی دست می‌دهد.

 

موضوعات مرتبط: آرامش در زندگی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 28 / 11 / 1400

حلقه مفقوده دنیای امروز / به آرامش اعتقادی مردم توجه شود

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک ضرورت توجه به آرامش اعتقادی مردم را مورد تأکید قرار داد و افزود: گاه باور و اعتقاد انسان‌ها شکننده است که برای رفع آن باید به منبع الهی همچون قرآن مراجعه کرد.

 

موضوعات مرتبط: آرامش در زندگی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : جمعه 28 / 11 / 1400
قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است.
 
راههای رسیدن به آرامش روانی از نگاه قرآن
 
 

 

 

 

 

 

 

نویسنده:حسن عسگری

قرآن کریم که بزرگترین معجزه پیامبراکرم(ص) است و تمام آنچه را که بشر برای هدایت نیاز داشته ودر آن آمده است، کاملترین نسخه برای آرامش روح است. از این رو برآنیم تا با نگاهی اجمالی دیدگاه قرآن را در مورد آرامش روحی وروانی و راههای رسیدن به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

موضوعات مرتبط: آرامش در زندگی
برچسب‌ها: آرامش در زندگی
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : شنبه 27 / 11 / 1400

عکس نوشته ولادت حضرت علی برای پروفایل

 

هر کس که شود داخل حصن حیدر

ایمن بود از عذاب روز محشر

جز مهر علی و آل چیزی نبود

سرمایه طوبا و بهشت و کوثر

میلاد امام علی (ع) مبارک باد

 

موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها
نویسنده : اکبر احمدی
تاریخ : شنبه 27 / 11 / 1400

عکس نوشته ولادت حضرت علی با متن زیبا

 

دوازده نکته کوتاه و گویا درباره حضرت علی(ع)
1. حضرت علی علیه السلام در هیچ جنگ و جهادی شرکت نکرد مگر این که پیروز برگشت.(1)

2. رسول خدا صلی الله علیه و آله می گفت: «عَلی اَشْجَعُ النّاسِ قَلْبا / علی، شجاع ترین و قویدل ترینِ مردم است.»(2)

 

 

موضوعات مرتبط: امام شناسی
برچسب‌ها: امام شناسی
 
 
این وب سایت جهت بسط وگسترش فرهنگ قرآنی ، با لا بردن سطح آگاهیهای دینی اعتقادی تربیتی